8 listopada 2016

Warsztaty dla kobiet


Kup teraz: Warszawa 08-09.02.2019


Drogie Panie,

W nawiązaniu do wielu zapytań i próśb dotyczących jakiejkolwiek formy kontynuacji tych tematów, które przez ponad dwa lata poruszałem w moim radiowym programie, postanowiłem jakoś do tych treści wrócić.

Zacząłem rozmawiać z osobami, które przez cały ten czas uznawały, że nasze rozmowy z Weroniką wnosiły coś do ich życia. A w związku z tym, że prawie wszystkie te osoby, to kobiety, postanowiłem rozpocząć cykl warsztatowych spotkań właśnie dla pań.

Zdaję sobie sprawę z tego, że prawie wszystkie tego typu warsztaty prowadzone są właśnie przez kobiety z główną myślą, z którą w pełni się zgadzam, a która brzmi: „nikt nie zrozumie kobiety tak, jak druga kobieta”.

Tworząc dla tej oferty alternatywę, pomyślałem, że możemy wspólnie porozmawiać o tym, jak funkcjonować właśnie w związku z mężczyzną. Jak ten związek oraz samego mężczyznę zrozumieć, jak go spostrzegać jako męża, ojca, a co bardzo często spotykane, również i chłopca w krótkich spodenkach i z napiętą groźnie procą. Porozmawiamy też o tym, jak tego mężczyzny szukać, jak znaleźć potencjał i różnice pomiędzy samotnością a samodzielnością, jak w spokoju radzić sobie z konsekwencjami emocji.

Warsztat będzie zatem o poszukiwaniu związku oraz o samych związkach i wszystkich jego satelitach – m.in. o teściowej i jej roli, o dzieciach i kłopotach z nimi, o przedziwnych meandrach komunikacji na różnych poziomach, o podziale, bądź nie-podziale ról. Będzie też i o wpływie pracy oraz całego naszego otoczenia na budowę stabilnego, szczęśliwego i spokojnego domu, związku i życia.

Zaplanowałem dla Pań formę 12-osobowych 2-dniowych warsztatów. Podczas wielu lat mojej pracy jako interwenta kryzysowego doświadczałem, że poznanie losu drugiego człowieka, choć często bardzo podobnego, równolegle daje nam możliwość spojrzenia na siebie z innej, bardzo pomocnej perspektywy. Zatem Wasz wspólny czas będzie generatorem znacznie większych korzyści.

Te warsztaty nie będą mozolną grupową terapią. Będą spotkaniem z interesującymi kobietami, które chcą poruszać ważne dla nich tematy. Wszystko będzie się mieściło w obszarze naszych warsztatowych potrzeb w taki sposób, który będzie dobrze zabezpieczony przez etyczny, dobry i rzetelny kontrakt pomiędzy mną a grupą.

1 krok – SONDA

Pierwszą rzecz, którą chciałbym zrobić, to sonda pokazująca preferencje zainteresowanych tymi spotkaniami Pań. Założyłem w jednym z wariantów, że warsztaty mogą odbywać się po godz. 16-tej tam, gdzie większość z Was pracuje, czyli w tzw. „mordorze”. Oczywiście nie jest to jedyna opcja – możemy poszukać innych miejsc w Warszawie. Zakładam również sesje weekendowe, ale także wyjazdy do innych miast Polski.

Na potrzeby tej sondy stworzyłem narzędzie, dzięki któremu będziecie Panie mogły zagłosować i wskazać zarówno czas, jaki i miejsca, w których wygodniej byłoby Wam się spotykać. Sondę zakończymy w drugiej połowie stycznia tak, aby od lutego ruszyć z warsztatami.

Wypełnij krótką ankietę: WARSZTATY – luty 2019

To warsztat dla wszystkich Pań – mężatek, singielek, kobiet po przejściach i tych, które mają szczęśliwe życie i gotowe są do podzielenia się nim. Każda z Pań, słuchając różnych historii, może wnieść coś nowego do swojego życia, ale również pomóc innym kobietom, tworząc zupełnie nową jakość ich życia.

Do zobaczenia w ciekawym świecie uczuć i emocji,

Tomasz Kozłowski